Pokaż więcej opcji Schowaj więcej opcji

⬇ KONKURS ⬇

⬇ FESTIWAL ⬇

8. Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych “Duettissimo” | 6-21.04.2024


Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie wraz z Katedrą Kameralistyki zapraszają serdecznie na 8. Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych “Duettissimo” – największy i jedyny w tym formacie festiwal na świecie poświęcony duetom fortepianowym – który potrwa od 6 do 21 kwietnia 2024.

W tym roku festiwalowi towarzyszył będzie 2. Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych “Duettissimo”. Program oraz szczegółowe informacje dostępne na podstronie konkursu.


Harmonogram festiwalu

6 kwietnia
18:00 Koncert inauguracyjny

12 kwietnia
19:30 Leonora Armellini/ Mattia Ometto

14 kwietnia
11:00 i 13:00 Koncert dziecięcy

15 kwietnia
19:00 Estrada Młodych

16 kwietnia
19:00 Estrada Młodych

17 kwietnia
19:00 Estrada Młodych

19-20 kwietnia
Konferencja naukowa

21 kwietnia
18:00 Koncert finałowy
Szymon Nehring/ Łukasz Dębski, Orkiestra Kameralna AMKP

11 kwietnia – koncert towarzyszący
16:00 Legendy Pianistyki Światowej

⬇ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU – poniżej

 


Harmonogram konkursu

7 kwietnia
18:00 Koncert inaugurujący Konkurs
Scholtes/ Janssens Piano Duo

8 kwietnia
16:00 Przesłuchania konkursowe
(kat. I)

9 kwietnia
10:00 Przesłuchania konkursowe
(kat. II, etap I)

10 kwietnia
10:00 Przesłuchania konkursowe
(kat. II, etap II)

13 kwietnia
18:00 KONCERT FINAŁOWY
(kat. II)

14 kwietnia
18:00 KONCERT LAUREATÓW

⬇ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONKURSU ⬇

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU

6 kwietnia 2024, 18:00
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

KONCERT INAUGURACYJNY

Edward Elgar (1857-1934) – Introdukcja i Allegro op. 47 na orkiestrę smyczkową

Jan Sebastian Bach (1684-1750) – Koncert C-dur na dwa fortepiany BWV 1061

  1. Allegro
  2. Adagio ovvero Largo
  3. Fuga

Aleami Piano Duo Aleksandra Pazdyga-Chojnacka/ Michał Chojnacki

*******

Malcolm Arnold (1921-2006) – Concerto for Piano Duet & Strings op. 32

  1. Allegro moderato
  2. Larghetto
  3. Vivace

Cracow Piano Duo Milena Kędra/ Michał Dziad

Wojciech Kilar (1932-2013) – Orawa

Jonathan Mann (Wielka Brytania) dyrygent
Orkiestra Festiwalowa

I skrzypce
Julia Stompór – koncertmistrz
Wiktoria Suder
Aga Wójcik
Gabriela Leżańska
Jan Karpała
Sara Majkowska 

II skrzypce 
Aleksandra Traczyk
Piotr Łomozik
Adrianna Sinkowska
Teresa Wiczkowska
Maria Lascar
Julia Suchojad 

Altówki
Dominika Papiernik
Małgorzata Woś
Adrian Chrzanowski
Julia Krzak 

Wiolonczele 
Mikołaj Adamczak
Ráchel Živčáková
Zuzanna Kamińska
Gaia Rizzo 

Kontrabasy
Wojciech Chlanda
Helena Bór 


Bilety w cenie 20 zł normalny/ 10 zł ulgowy dostępne na stronie bilety24.pl.

 

7 kwietnia 2024, 18:00
Sala Balowa Hotelu Saskiego
ul. Sławkowska 3

KONCERT INAUGURUJĄCY 2. MIĘDZYNARODOWY KONKURS DUETÓW FORTEPIANOWYCH

(w przerwie koncertu losowanie kolejności występów konkursowych)

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Sonata D-dur na 2 fortepiany KV 448
1. Allegro con spirito
2. Andante
3. Allegro molto

Franz Schubert (1797-1828) Fantazja f-moll D. 940
Kate Moore (1979-) Thorns na dwa fortepiany

Scholtes/Janssens Piano Duo fortepiany


Bilety w cenie 60 zł dostępne na miejscu na godzinę przed koncertem. Liczba miejsc ograniczona.

 

11 kwietnia 2024, 16:00
Sala Koncertowa AMKP
ul. św. Tomasza 43

KONCERT TOWARZYSZĄCY

Legendy Pianistyki Światowej: Recital Profesor Marcelli Crudeli

Domenico Cimarosa (1749-1801)
Sonata g-moll (ed. Marcella Crudeli)
Sonata F-dur (ed. Marcella Crudeli)

Domenico Scarlatti (1685-1757)
Sonata C-dur (ed. Marcella Crudeli)
Sonata D-dur (ed. Marcella Crudeli)

Alfredo Casella (1883-1947) Toccata z trzech etiud op. 70

Marco Sollini – da “24 Piano Works”
“Boże narodzenie op.13” – Largo e Tenero

Andrea Talmelli – 5 Bagatel
“A Marcella”

Sergio Calligaris Preludio, Sarabanda e Finale (dedykowane Marcelli Crudeli)

Marcella Crudeli fortepian

Johannes Brahms – Tańce wegierskie na 4 ręce nr 1 i 4

Marcella Crudeli fortepian
Marek Szlezer fortepian


Wstęp wolny.

 

12 kwietnia 2024, 19:30
Sala Koncertowa Filharmonii Krakowskiej
ul. Zwierzyniecka 1

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Fantasia per organo meccanico KV 594 (two pianos version by Silvio Omizzolo) 

Juliusz Zarębski (1854-1885) – Deux Morceaux en forme de Mazurka op. 5

  1. Rêverie
  2. Passion

Ferenc Liszt (1811-1886) – Eine Symphonie zu Dantes Divina Commedia S 648 (two pianos version by the author) 

  1. Inferno
  2. Purgatorio – Magnificat

Leonora Armellini/Mattia Ometto fortepiany


Bilety dostępne w kasach i na stronie Filharmonii Krakowskiej.

 

14 kwietnia 2024, 11:00 i 13:00
Sala Błękitna
Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
ul. Zwierzyniecka 1

KONCERT DZIECIĘCY

Wystąpią duety fortepianowe ze szkół muzycznych I i II stopnia z całej Polski.

godz. 11:00

Tetiana Lieskova / Alicja Kozłowska
Alan Menken – Colors of the wind
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie
Przygotowanie: Tomasz Romanek

Emilia Rams / Irena Prendota
Grzegorz Miśkiewicz –  Cudowna baśń
Jurgen Moser – Just for fun
Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I st.
Przygotowanie: Joanna Zmarz

Duet “Złote nutki”
Radochna Kozłowska / Anna Staniewska

M. Wierzbicki – Historia wielkiej śnieżkowej bitwy pod trzema dębami
Jurij Szynkarenko – Wąż
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie
Przygotowanie: Maria Lafarowicz-Trościanka

Milena Wojtusik / Jakub Tworek
Tadeusz Szeligowski – W cyrku
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie
Przygotowanie: Emilia Strzecha, Tomasz Romanek

Barbara Janowska / Stanisław Kosmal
Marta Mołodyńska-Wheeler – Polka
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie
Przygotowanie: Izabela Grzybek, Marzena Lis

Zofia Tymicka / Norbert Prochera
Grzegorz Miśkiewicz – Ćwierkofonia w Ćwirkolandii
Christine Marty Lejon, Jean Claude Soldano – Sous la pluie
Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I st.
Przygotowanie: Sabina Kołodziej

Pola Kozak / Natalia Kapustka
Henry Mancini – Różowa pantera
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Przygotowanie: Danuta Zielińska

Nina Jasica / Dawid Hampel
Maurycy Ravel – Pawana śpiącej królewny
Anton Diabelli – Scherzo
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Przygotowanie: Ewa Jarguz

Iga Cioczek / Szymon Kozłowski
Fiona Marcadle – Cafe Tango
Christian Beale – A bit like Bill
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Przygotowanie: Ewa Jarguz

Bruno Bała / Aleksandra Dudek
Maurycy Moszkowski – Taniec hiszpański op. 12 nr 4
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie

Przygotowanie: Zuzanna Drzymała

Hanna Biedroń / Ewelina Wołek
Richard Rodgers – The Sound of Music: Preludium
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Przygotowanie: Danuta Zielińska

Maja Grohman / Szymon Kamiński
Taniec zbójnicki
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Przygotowanie: Danuta Zielińska

Magdalena Węgielnik / Wojciech Zasada
Claude Debussy – Petite Suite: En Bateau
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie
Przygotowanie: Tomasz Romanek

Filip Guliński / Jan Peschak
Edward Grieg – I suita Peer Gynt: Poranek, Taniec Anitry
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie
Przygotowanie: Tomasz Romanek


Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona – bezpłatne wejściówki do pobrania na miejscu na godzinę przed koncertem.

 

godz. 13:00

Liliana Balicka / Barbara Prawelska
Karol Stromenger – Chodzi Baj po świecie
Fiona Macardle – Caramba
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Przygotowanie: Ewa Jarguz, Maria Hyla

Zuzanna Ramus / Julia Ramus
Christine Marty Lejon, Jean Claude Soldano – Sous la pluie
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie
Przygotowanie: Izabela Grzybek, Agnieszka Tęczar

Wiktoria Rzeźnik / Ignacy Rzeźnik
Małgorzata Piechnat – Czardasz kota i myszy
Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi
Przygotowanie:Aleksandra Pazdyga-Chojnacka, Małgorzata Piechnat

Jan Zagórski / Marek Klima
Anton Diabelli – Marsz alla Turca
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. W. Rowickiego w  Żywcu
Przygotowanie: Bronisława Tyc

Julia Kubica / Franciszek Bieniek  
M. Iwanow-Radkiewicz – Taniec
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. W. Rowickiego w  Żywcu
Przygotowanie: Justyna Besler-Krysta

Michał Stefko / Robert Stefko
Marta Mołodyńska-Wheeler – Poligrajki: Walc
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. W. Rowickiego w  Żywcu
Przygotowanie: Ewa Kuryś-Kupka

Maria Wandzel / Zuzanna Jurkiewicz
Marta Mołodyńska-Wheeler – Poligrajki: Krakowiak
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. W. Rowickiego w  Żywcu
Przgotowanie: Ewa Kuryś-Kupka, Justyna Besler-Krysta

Dawid Malara / Aleksandra Dąbrowska
Tadeusz Szeligowski – W cyrku
Irena Garztecka – Kolej
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Przygotowanie: Ewa Jarguz, Maria Hyla

Blanka Minda / Elżbieta Wesołowska–Starzec
Robert Schumann arr. Teodor Kirchner- Piosenka Myśliwska
Gerard Meunier – Słowik
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Przygotowanie: Barbara Edelmüller

Małgorzata Wnuk /Antoni Szczepaniak
Małgorzata Hussar – Sonatina cz. I: Allegretto
Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi
Przygotowanie: Michał Chojnacki, Aleksandra Pazdyga-Chojnacka

Franciszek Hyla / Emilia Landowska
Christian Beale – A bit like Bill
A. Rowy – I hear You
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Przygotowanie: Maria Wyroba, Ewa Jarguz

Dominik Dziad / Franciszek Ajszpur
Grzegorz Miśkiewicz – Tarantella
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Przygotowanie: Anna Dzioba

Zofia Biesaga / Anna Waśko
Piotr Czajkowski- arr. Sergei Rachmaninoff – Walc Śpiącej Królewny
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. St. Wiechowicza w Krakowie
Przygotowanie: Barbara Pęcherska

Maja Winiarska / Barbara Tyburska
Marta Mołodyńska-Wheeler – Opowieść strumienia
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. St. Wiechowicza w Krakowie

Przygotowanie: Alicja Migielska, Agnieszka Kawula

Tomasz Nosiadek / Antoni Szwab
Reynaldo Hahn – Kołysanka
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. St. Wiechowicza w Krakowie
Przygotowanie: Ewelina Markiel

Joanna Dorobis / Leon Gracel
Witold Lutosławski – Zasłyszana  melodia
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. St. Wiechowicza w Krakowie

Przygotowanie: Sławomir Kokoszy

Zuzanna Kraszewska / Zofia Słowińska
Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez – Let it go
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Przygotowanie: Gabriela Trzaskowska

Prowadzenie: Anna Łakomy / Łukasz Dębski


Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona – bezpłatne wejściówki do pobrania na miejscu na godzinę przed koncertem.

 

15 kwietnia 2024, 19:00
Sala Koncertowa AMKP
ul. św. Tomasza 43

Estrada Młodych

Julia Kukuczka/ Miron Gomułka

– Hanna Kulenty (*1961) VAN

– C. Saint-Saens (1835-1921) Danse Macabre

– W. A. Mozart/A. Volodos (arr. Shadow Tenshii) Concert Pharaphrase on “Turkish March” from Sonata A-major K.331

Martyna Włodarczyk/ Oksana Momot

Moritz Moszkowski (1854-1925) From Foreign Lands for Piano 4 hands, Op. 23

Russia
Germany
Spain
Poland
Italy
Hungary

Tamar Jincharadze/Salome Godzerdzishvili

Sergiej Rachmaninow (1873-1943) Suite no 1 op.5 for two pianos

Allegretto
Adagio sostenuto
Largo di molto
Allegro maestoso


Wstęp wolny.

 

16 kwietnia 2024, 19:00
Sala Koncertowa AMKP
ul. św. Tomasza 43

Estrada Młodych

Natalia Kokoszka/Jakub Niewiadomski

Franz Schubert (1797-1828) Fantazja f-moll D. 940

Julia Czajka/ Zuzanna Gawrońska

Claude Debussy (1962-1918) Petite Suite
En bateau
Cortége
Menuet
Ballet

Witold Lutosławski (1913- 1994) Wariacje na temat Paganiniego

****

Wiktoria Latos/Magdalena Trojanowska 

Roman Maciejewski (1910-1998) Negro spirituals

  •   Sometimes I feel like a motherless child
  •   I want to be ready

Ernesto Lecuona (1895-1963) Andalucia Suite cz.6: Malagueña

K2 Piano Duo Karolina Kisiak/Kinga Kaczmarczyk

Sergei Rachmaninoff (1873-1943) 6 Morceaux op.11

I. Barcarolle
II. Scherzo
III. Thème russe
IV. Valse
V. Romance
VI. Slava


Wstęp wolny.

 

17 kwietnia 2024, 19:00
Sala Koncertowa AMKP
ul. św. Tomasza 43

Estrada Młodych

Grzegorz Malacina/ Szymon Maziarz

Witold Lutosławski (1913-1994) Wariacje na temat Paganiniego

Tomasz Szczepankiewicz/ Adrian Sarkowicz

Camille Saint-Saens (1835-1921) Danse macabre
Witold Lutosławski (1913-1994) Wariacje na temat Paganiniego

Zuzanna Haberka/Jonasz Jochemczyk

Francis Poulenc (1899-1963) L’histoire de Babar le petit éléphant
Tekst – Jean de Brunhoff

recytator/narrator – Gabriela Nalepa


Wstęp wolny.

 

19-20 kwietnia 2024, 10:00
Sala Kameralna im. Marka Stachowskiego
ul. św. Tomasza 43 

Konferencja naukowa

SZKOLNICTWO MUZYCZNE XXI WIEKU. TEORIA – PRAKTYKA – NOWOCZESNOŚĆ – INTEGRACJA – PASJA

PIĄTEK 19 kwietnia

10:00 | rozpoczęcie Konferencji | Powitanie przez Władze Uczelni | Słowo Kierownika Artystycznego Festiwalu

Prowadzenie sesji: Agnieszka Draus (AMKP)
Kilka słów wprowadzenia 

10:30-12:30 | SESJA A | Nowoczesna edukacja

Agata Szymczewska (UMFC)
Rzetelna ocena wykonania muzycznego v. cyferkowy szantaż emocjonalny. Ranking egzaminacyjny jako przestarzałe narzędzie weryfikacji postępów w nauce

Elżbieta Hoffman (AMKP)
Edukacja marzeń – treści, działania, skuteczność, cele i formaty edukacji muzycznej. 

Jakub Dera (ZSM w Poznaniu)
Tematyczne koncerty edukacyjne jako forma integralnego rozwoju artystycznego ucznia. 

DYSKUSJA

***

12:30-13:00 Muzyczne intermezzo kawowe

Weronika Gardziel / Le Quang Sihn fortepian

Feliks Mendelssohn (1809-1849) Andante e Allegro Brillant  Op. 92

***

13:00-15:00 | SESJA B | Promocja nauczania muzyki i rola instytucji kultury  w edukacji artystycznej 

Daniel Cichy (PWM), Bartłomiej Kominek (AMKP/UMFC)
Konkursowy zawrót głowy…

Barbara Bogunia (SM I i II st im. B. Rutkowskiego w Krakowie)
Teoria w kryzysie? O wyzwaniach w nauczaniu przedmiotów ogólnomuzycznych w szkole muzycznej II stopnia na podstawie badań ankietowych.

DYSKUSJA

 

SOBOTA 20 kwietnia

10:00-11:30 | SESJA D | Między praktyką a teorią

Danuta Mroczek-Szlezer (AMKP)
Wychować muzyka…

Anna Boczar (AMKP/PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie)
Droga muzyczna młodego pianisty. “Wymarzona” kariera solisty i “degradacja” do roli kameralisty. 

DYSKUSJA

***

11:30-12:00 Muzyczne intermezzo kawowe

Ettore Pozzoli – Piosenka żeglarza
Małgorzata Piechnat – Tarantella
Juliusz Iwanicki / Morgan Oleś Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Przygotowanie: Barbara Edelmüller

Marta Mołodyńska-Wheeler – Poligrajki: Walc
E. Haas, R. Salzbrunn, M. Schneider, K. Strebl, V. Weinhandl – Five Aunt’s Boogie
Maciej Kominek / Dawid Malara Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Przygotowanie: Barbara Edelmüller, Ewa Jarguz

***

12:00-14:00 DYSKUSJA KOŃCOWA: OKRĄGŁY STÓŁ EDUKACYJNY
z udziałem: Nauczycieli, Dyrektorów, Wykładowców, Rektorów


Udział w konferencji płatny: uczestnik czynny 300 zł, uczestnik bierny 50 zł.
Wpłaty: Fundacja Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie
nr konta: 11 1600 1462 1742 7190 4000 0001

 

21 kwietnia 2024, 18:00
Sala Balowa Hotelu Saskiego
ul. Sławkowska 3

KONCERT FINAŁOWY

WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756-1791)

Koncert Es-dur na dwa fortepiany KV 365

  1. Allegro
  2. Andante
  3. Rondo: Allegro

Szymon Nehring/Łukasz Dębski fortepiany

Symfonia Es-dur KV 543

  1. Adagio – Allegro
  2. Andante con moto
  3. Menuetto – Trio
  4. Allegro

Maciej Tworek dyrygent
Orkiestra Kameralna AMKP


Bilety w cenie 60 zł dostępne na miejscu na godzinę przed koncertem. Liczba miejsc ograniczona.