Muzyka Kościelna


Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Jeśli chcesz studiować równocześnie grę na organach, dyrygowanie, emisję głosu, improwizację, kompozycję, ale także nabyć wiedzę o pedagogice muzycznej oraz o marketingu i zarządzaniu w kulturze muzycznej wybierz muzykę kościelną!

Dlaczego muzyka kościelna w Krakowie?

  • to unikatowy kierunek studiów w skali całego kraju prowadzony przez dwie uczelnie: Akademię Muzyczną (AMK) oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II (UPJPII)
  • kadrę naukowo-dydaktyczną tworzą wybitni w swoich specjalnościach artyści
  • kształcenie odbywa się na różnych poziomach – w ramach 3-letnich studiów licencjackich (I stopnia) oraz 2-letnich studiów uzupełniających magisterskich (II stopnia)
  • wyróżnia nas ilość i jakość posiadanych przez nas organów – do dyspozycji naszych studentów jest m.in. 12 organów (w tym 7 z mechaniczną trakturą gry) oraz 4 pozytywy
  • dzięki współpracy z wieloma krakowskimi kościołami mamy możliwość korzystania z organów o wysokiej wartości historycznej, o najróżniejszych koncepcjach konstrukcyjnych i stylistyczno-brzmieniowych
  • duża ilość kościołów oraz działających przy nich zespołów muzycznych daje możliwość praktyki i pracy
  • do naszej dyspozycji są zasoby biblioteczne AMK, UPJPII i wybranych instytucji na terenie miasta Krakowa, które łącznie stanowią potężny narodowy katalog różnego rodzaju źródeł

Studia w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w Krakowie to najlepsza możliwość realizacji swoich zainteresowań i pasji w obszarze muzyki tworzonej od wieków dla kultu religijnego i wykonywanej w przestrzeniach głównie sakralnych, tj. w obszarze różnorodnej stylistycznie muzyki wokalnej, instrumentalnej i wokalno-instrumentalnej.

Do zobaczenia na egzaminach wstępnych!