Edukacja Muzyczna, Rytmika, Dyrygentura Chóralna i Orkiestr Dętych


Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

to kierunek pozwalający zdobyć szeroki zestaw zróżnicowanych kompetencji jakich nie dają żadne inne studia muzyczne.

Studia na tym kierunku to właściwa droga dla ambitnych, twórczych i przewidujących osób, które nie boją się ciężko pracować, żeby mieć lepszy start zawodowy.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to jeden z kierunków prowadzonych na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej – pierwszym wydziale muzycznym w Polsce, który uzyskał w ocenie działalności naukowej najwyższą kategorię A+ i jedynym, który uzyskał tę kategorię dwa razy z rzędu!

Program – Nowy model kształcenia nauczycieli muzyki na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej zajął I miejsce w rankingu uczelni polskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWR.03.01.00-IP.08-00-PKN/18)

W roku 2020 kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej prowadzony w Akademii Muzycznej w Krakowie zdobył prestiżowy certyfikat Studia z przyszłością.

Naszymi absolwentami są m.in. dyrektorzy filharmonii, dyrektor muzyczny teatru, dyrektorzy domów kultury, dyrygenci, artyści chórów zawodowych (filharmonii, oper), chórmistrzowie renomowanych zespołów, muzycy pracujący w mediach, nauczyciele, założyciele i dyrektorzy szkół muzycznych, pracownicy naukowi.