Pokaż więcej opcji Schowaj więcej opcji

29. Audio Art Festival 2021


Głosy i cienie / Voices and Shadow

Audio Art jest eksperymentalną i postmodernistyczną sztuką przełomu wieków.
Audio Art to integracja sztuk wizualnych z dźwiękowymi.
Audio Art występuje w formie koncertów, performance i instalacji.
Audio Art tworzy nową koncepcję źródła dźwięku: obiektu i instrumentu muzycznego w określonej przestrzeni i czasie.
Audio Art jest sztuką personalną: kompozytor, konstruktor i wykonawca unifikują cały proces tworzenia i wykonania dzieła.
Audio Art używa prostej i zaawansowanej technologii.
Audio Art prezentuje artystów z całego świata oraz ich premierowe projekty. W ramach festiwalu odbywają się także prezentacje spoza nurtu Audio Art.

Wydarzenia festiwalu Audio Art będą transmitowane on-line na stronie audio.art.pl.

PROGRAM

12 listopada (piątek)

12:00 (AMKP)
Marcin Rupociński & Maja Wolińska (Wrocław)
Random Check II – geneza projektu (wykład)
Wstęp wolny

18:00 (Hevre)
Random Check II (Wrocław)
Marcin Rupocinski i studenci Akademii Muzycznej oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Paulina Zujewska / Angelika Iżykowska C19
Maciej Michaluk / Bartosz Radzikowski Feedback System
Berenika Wojnar / Wrunia Palinopsis/kakoopsis
Adam Baran / Aleksandra Trojanowska Klimaks
Marcin Rupociński / Maja Wolińska Poet’s Eye
Wstęp wolny

13 listopada (sobota)
12:00 (AMKP, Studio Muzyki Elektroakustycznej – A6)
hans w. koch (Kolonia)
Dźwięki i procesy (wykład)
Wstęp wolny

20.00 (Hevre)
Shadow Puppet (Haga) – optyczny performans dźwiękowy
Mariska de Groot / Dieter Vandoren
Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/

21.00 (Hevre)
Scheinleistung/VA (Kolonia)
Britta Fehrmann & hans w. koch scheinleistung @ Sanatorium of Sound@Cologne#2 S^2  = P^2  + Q^2 or S = U · I (2019) na analogowe syntezatory, roboty w ruchu i głośniki
Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/

14 listopada (niedziela)

12:00 (AMKP, Studio Muzyki Elektroakustycznej – A6)
Mariska de Groot (Haga)
Cień marionetki? Poznaj artystów! (wykład)
Wstęp wolny

16:30 (Hevre)
Alfredo Costa Monteiro & Ferran Fages (Barcelona)
O przewadze trzeźwości (wykład)
Wstęp wolny

18.00 (Hevre)
LLUMM (Barcelona)
Alfredo Costa Monteiro – obiekty rezonujące, elektronika
Ferran Fages – gitara elektryczna
Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/

19.00 (Hevre)
Waltzen went to the forest (Berlin)
Gerard Lebik – kompozycja algorytmiczna, instalacja
(otwarta do 21 listopada 2021)

Homos Anthropos or the terrible Paleface (Kraków)
Artur Lis – projekt na lasery i oscylatory

GoLEM (Kraków)
Piotr Madej – meta video project
Bilety: 35/20 zł

18 listopada (czwartek)

12:00 (AMKP, Studio Muzyki Elektroakustycznej – A6)
NJYD (Aarhus)
Odkrywanie relacji pomiędzy kompozytorem, wykonawcą i mediami #1 (wykład)
Wstęp wolny

18.00 (Hevre)
GrupLab invites (Kraków)
debiuty, premiery: GrupLab – Plejrek 294;
Bożena Boba-Dyga, Marek Chołoniewski, Laurent Estoppey, Damian Leśniak, Piotr Madej, Luca Maller, Łukasz Stefański, Anastasiia Vorobiova, Marcel Windys i inni
Spatial exploration of meaning (Intermedia) Marceli Gadalski

Trio_io (Katowice, Bydgoszcz)
Zofia Ilnicka – flet, Łukasz Marciniak – gitara, Jakub Wosik – skrzypce

Superastral part one (Warszawa)
Anna Jędrzejewska – fortepian, Kamil Kowalski – vj

Cyberkinetic
Krzysztof Gawlas – modular synth
Leszek Hefi Wisniowski – flety, saksofon, klarnet basowy

LEM 101 (Kraków)
Alicja Duzel-Bilińska, Grzegorz Biliński, Małgorzata Łuczyna, Jacek Złoczowski

MARATON ELEKTROAKUSTYCZNY CIME / PSEME / SME
Marco Dibeltulu Quadri degli elementi (2019) TEMPO REALE, IT
Matthew Thompson Etude (2021) BEAN, UK
Mario Cáceres Bricks and Sticks (2021) BEAN, UK
Rodrigo Sigal Friction of things in other places (2002) CMMAS, MEX
Jon C. Nelson And Time Unfolds Like A Flower (2021) CEMI/UNT, USA
Mariana Vieira The unexpected encounter with diversity (2021) DME, POR
Anastasiia Bielitska Rusalochka (2019) UAEM, UKR
Dariusz Makaruk IN3V3R3X1ST3D (2020) PSEME, PL
Wilfried Jentzsch / Jan Pilch Light in a Darkness (2021) DE, PSEME, PL
Miłosz Łuczyński / Steve Jones Skopje Solaire Archive V1 (2019) PSEME, PL
Aleksandra Bilińska For O…#2020study (2020) PSEME, PL
Stanisław Bromboszcz Symetriady (2021) PSEME, PL

Bilety: 45/30 zł

19 listopada (piątek)

12:00 (AMKP, Studio Muzyki Elektroakustycznej – A6)
NJYD (Aarhus)
Odkrywanie relacji pomiędzy kompozytorem, wykonawcą i mediami #2 (wykład)
Wstęp wolny

18.00 (Hevre)
NJYD (Aarhus)
Bára Gísladóttir HAF:köf(n)un (2015)
Morten Ladehoff RotoR (2020)
Paweł Malinowski import/export (2018)
Monika Szpyrka new piece (2021)
Marie Sønderskov – flet, Mikkel Egelung Nielsen – gitara
Anja Nedremo – saksofon, Jonas Weitling – perkusja
PRIX CIME 2021 – KONCERT LAUREATÓW
NAGRODA GŁÓWNA – PRIX CIME 2021:
Orestis Karamanlis BitVox (2019) for beatboxer, laptop and multichannel sound system
WYRÓŻNIENIA:
João Pedro Oliveira Dark Energy (2018) for cello, double-bass and elctronics
Marcelo Carneiro Litosfera (2019)
REZYDENCJE PRIX CIME 2021:
Patrick Hartono Parakletos (2021)
Nikos Kanelakis Scala (2021)
Michael Selvaggi Marine Transmutations (2021) for amplified flute, clarinet in B, violin, cello and piano + electronics
Mariam Gviniashvili Deconstruction (2020)
Dariush Derakhshani Pārsa (2021)

COOK COOK SHOW 301 (Berlin) Alliance of Microbes & Outlaws
Augmented radio show

Bilety: 25/15 zł

20 listopada (sobota)
12:00 (AMKP, Studio Muzyki Elektroakustycznej – A6)
Sára Medková, Vít Zouhar & Ivo Medek (Brno)
Praca zespołowa jako specyficzne podejście do komponowania muzyki (wykład)
Wstęp wolny

14:00 (AMKP, Studio Muzyki Elektroakustycznej – A6)
Pierre Jodlowski (Toulouse, Wrocław)
Scenariusz i procesy komponowania w interdyscyplinarnym kontekście (wykład)
Wstęp wolny

18.00 (AMKP)
TiAmo (Brno)
ISHA Trio: Lucie Rozsnyó – sopran, Hana Hána – flet i głos, Sára Medková – fortepian i głos, z towarzyszeniem: Ivo Medek – zabawki, perkusja, Vít Zouhar – głos i laptop, Jiři Piecha – audio, Lukáš Medek, Sára Jedličková – video, Rocc – reżyseria
Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/

20.00 (Hevre)
Unstable Air (Paryż)
Laurent Bigot – teatr objektów
Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/

21 listopada (niedziela)

12:00 (Hevre)
David Moss (Berlin)
Ten moment występu: dlaczego? (wykład)
Wstęp wolny

14.00 (Fundacja Nośna, ul. Zabłocie 9A)
To się nie uda (Kraków)
Konrad Gęca / Marcin Barski – akcja miejska
Wstęp wolny

18.00 (AMKP)
Mad Max (Toulouse/Wrocław) Pierre Jodlowski
Pierre Jodlowski – media, Aleksander Wnuk – perskusja

Katana of Choice (Montreal) Nicole Lizee
Aleksander Wnuk – perkusja, video
Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/

20.00 (Hevre)
Vox Paradiso (Berlin) David Moss
David Moss – głos, elektronika, opowieści i 1 werbel
Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/