Views Navigation

Event Views Navigation

Today

Latest Past Events

Wieczór w Operze

Opera Krakowska

Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie i Opera Krakowska serdecznie zapraszają na galę operowo-operetkową. Będzie to nasze pierwsze spotkanie z publicznością po wielu miesiącach oczekiwania. Wystąpią studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego krakowskiej uczelni muzycznej, a operową orkiestrę poprowadzi maestro Tomasz Tokarczyk. Koncert jest kolejnym przykładem twórczej współpracy pomiędzy Operą Krakowską a Akademią Muzyczną. Studenci zaprezentują tym razem najsłynniejsze i zawsze chętnie słuchane arie i sceny z oper, m.in. Mozarta, Pucciniego, Belliniego, Bizeta, Verdiego, Offenbacha, Delibesa i Donizettiego. Gala odbędzie się w sobotę 27 lutego o godz. 18:30 w Operze KrakowskiejBezpłatne wejściówki, w ilości ograniczonej, dostępne będą w Kasie Opery od wtorku 23 lutego br.

Dla społeczności Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie wejściówki czekają do odebrania w Dziale Promocji (pok. 221) do poniedziałku 22 lutego do godz. 14:00.

Jak zdobywać dofinansowania na działalność naukowo-artystyczną – warsztaty

Koło Naukowe Teorii Muzyki zaprasza wszystkich studentów i pracowników Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie na warsztaty "Jak zdobywać dofinansowania na działalność naukowo-artystyczną", w trakcie których dowiemy się o możliwych źródłach dofinansowań, zasadach przygotowywania wniosków, najczęsciej popełnianych błędach i strategiach projektowych.
Warsztaty poprowadzi Wojciech Barlik - absolwent kierunku Finanse i Rachunkowość Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, który na co dzień zajmuje się pozyskiwaniem dofinansowań m.in. w sektorze kultury, nadzorowaniem i księgowością projektów oraz doradztwem finansowym.


Zapraszamy na spotkanie na:
https://online2.amuz.krakow.pl/warsztatykoloteoretykow


Organizatorzy:
Koło Naukowe Teorii Muzyki, Akademia Muzyczna im. K. Pendereckiego w Krakowie
Przewodnicząca: Olga Demeter
Opiekun: dr Ewa Wójtowicz

Koncert dla Trzech Króli

AKADEMIA W SIECI

6 stycznia br., w święto Objawienia Pańskiego, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczno-sakralne, jakie w tym roku bazylika Mariacka organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Tak, Kraków! oraz Akademią Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie - Koncert dla Trzech Króli.
Transmisja koncertu online rozpocznie się o godz. 19:30 (https://www.facebook.com/KosciolMariacki/), a najpiękniejsze kolędy i pastorałki wykona zespół wokalny bazyliki Mariackiej Cappella Marialis, a także kwartet puzonowy:

Justyna Chmielek-Korbut, Piotr Borkowski, Filip Zgorzelski, Kacper Świątek oraz:
Zuzanna Kozłowska – mezzosopran
Karolina Rehorowska – sopran
Aleksandra Szerocka – sopran
Krzysztof Michalski – tenor
Zygmunt Kokoszka – organy
Łukasz Dzierwa – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Michałek – dyrygent
Krzysztof Głuchowski – prowadzenie koncertu