Nawigacja Widoków

Wydarzenie Views Navigation

Dzisiaj
Cały dzień

Synergia brzmień – instrumenty dęte blaszane i elektronika jako fuzja tradycji i nowoczesności

AKADEMIA W SIECI

Międzynarodowa Konferencja Synergia brzmień – instrumenty dęte blaszane i elektronika jako fuzja tradycji i nowoczesności

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji zatytułowanej Synergia brzmień – instrumenty dęte blaszane i elektronika jako fuzja tradycji i nowoczesności jest brzmienie instrumentów dętych blaszanych z wykorzystaniem elektroniki. W trakcie wydarzenia zaplanowane zostały koncerty on-line (transmisja na stronie Uczelni 23 i 24 marca o godz. 19:00), podczas których prawykonane zostaną utwory, m.in. Michała Gronowicza i Macieja Jabłońskiego. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali wybitni specjaliści o międzynarodowej renomie: prof. Jonathan Impett, prof. Andrew Bain, prof. Thomas Ruedi i prof. Bernd van Echelpoel. Serdecznie zapraszamy.

Beethoven i Penderecki. Sfera sacrum – XXIV Międzynarodowe Sympozjum

Katedra Teorii i Interpretacji Dzieła Muzycznego
Międzynarodowe sympozjum naukowe: Beethoven i Penderecki. Sfera sacrum.
22 marca 2021
https://konferencja.amuz.krakow.pl/course/view.php?id=23

Międzynarodowe sympozja Beethovenowskie organizowane przez Katedrę Teorii i Interpretacji Dzieła Muzycznego Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie od ponad 24 lat towarzyszą Wielkanocnemu Festiwalowi Ludwiga van Beethovena. W tym roku zarówno Festiwal (który odbędzie się w Warszawie w dniach od 21 marca do 2 kwietnia), jak i sympozjum mają charakter wyjątkowy ze względu na fakt odejścia 29 marca 2020 roku Patrona naszej Uczelni, Profesora Krzysztofa Pendereckiego, nieodłącznie związanego z zaistnieniem Festiwalu. Stąd temat przewodni: Beethoven i Penderecki. Sfera sacrum.

Temat sacrum, który od wielu lat powracał w planach Profesora Mieczysława Tomaszewskiego, inicjatora i wieloletniego kierownika naukowego sympozjów, w tej edycji wydaje się szczególnie na czasie. W referatach zgłoszonych do projektu, uczestnicy podejmą rozważania nad kategorią sacrum, a szczególnie sacrum w muzyce, czy wręcz w dziełach obu twórców – patronów festiwalu.