Pokaż więcej opcji Schowaj więcej opcji


Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Rytmika, solfeż, improwizacja – integracja elementów metody Emila Jaques-Dalcroze’a

10 kwietnia 2017, 10:00 - 13:30

sesja naukowa z udziałem

Pani Mirosławy Daniel
(Instytut Jaques-Dalcroze’a w Genewie)

Program:

godz. 10.00 – 11.30
Korelacja harmonii praktycznej z improwizacją fortepianową do zajęć z rytmiki.
DYSKUSJA i WARSZTATY

godz. 12.00 – 13.30
Zajęcia ruchowo-przestrzenne; solfeż – rytmika – improwizacja u Dalcroze’a.
DYSKUSJA i WARSZTATY

Organizator:
Katedra Badań Muzyczno-Edukacyjnych


Mirosława Daniel urodziła się w Krakowie. W 1989r. Ukończyła studia na Wydziale Teorii Muzyki, Kompozycji i Rytmiki, Akademii Muzycznej w Łodzi, ze specjalnością rytmika. W 1997r. otrzymała dyplom ze specjalności gra na fortepianie, na kierunku Instrumentalistyka Akademii Muzycznej w Łodzi i jednocześnie dyplom Instytutu Jaques-Dalcroze’a w Genewie.

Mirosława Daniel jest niezwykle doświadczonym pedagogiem. W latach 1988-1990 zajmowała stanowisko asystenta w Akademii Muzycznej w Łodzi. Przez wiele lat pracowała także jako pianista – akompaniator w Teatrze Wielkim w Genewie oraz w balecie Béjarta w Lozannie (Szwajcaria). W latach 1997-2007 była też akompaniatorem międzynarodowego konkursu baletowego  « Prix de Lausanne ».

Od 2006 do 2008 roku wykładała w Wyższej Szkole Sztuki i Muzyki w Bernie (Haute Ecole des Arts de Berne HEAB) prowadząc  zajęcia z improwizacji fortepianowej oraz rytmiki na tejże uczelni.

Od 2001 roku wykłada solfeż w Wyższej Szkole Muzycznej w Genewie (Haute Ecole de Musique de Genève) oraz  fortepian, improwizację fortepianową i rytmikę z solfeżem w Instytucie Jaques-Dalcroze’a w Genewie na stanowisku dziekana Wydziału Instrumentalnego.

Od wielu lat prowadzi  także szkolenia dla studentów i profesorów oraz kursy  harmonii z improwizacją fortepianową oraz rytmiki z solfeżem według metody E. Jaques – Dalcroze’a w Polsce, Luxemburgu, Francji, Japonii i Szwajcarii.

Szczegóły

Data:
10 kwietnia 2017
Czas:
10:00 - 13:30
Wydarzenie Category:

Miejsce

Sala Kameralna
ul. św. Tomasza 43
Kraków,
+ Google Map