Pokaż więcej opcji Schowaj więcej opcji


Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Organowy kurs mistrzowski – prof. Winfried Boenig

28 kwietnia 2017, 10:30 - 14:00

prof. Winfried Boenig (Hochschule fur Musik und Tanz, Kolonia, Niemcy) – od 2001 organista tytularny katedry św. Piotra i NMP w Kolonii, jednego z najbardziej prestiżowych miejsc koncertów organowych na świecie. Będąc profesorem gry organowej oraz improwizacji w Wyższej Szkole Muzycznej w Kolonii jest zarazem dziekanem Wydziału Muzyki Kościelnej tejże uczelni.

Urodzony w Bambergu w 1959, studiował w Monachium organy, dyrygenturę oraz muzykę kościelną pod kierunkiem Franza Lehrndorfera, organisty katedry monachijskiej. Ukończył studia z wyróżnieniem, otrzymując zarazem prestiżowy dyplom mistrzowski. W 1993 uzyskał stopień doktora w zakresie muzykologii na Uniwersytecie w Augsburgu, na podstawie wieloletnich badań w zakresie praktyk wykonawczych dawnej, romantycznej oraz dwudziestowiecznej organowej muzyki francuskiej.

Wielokrotnie zapraszany był jako wykładowca oraz prowadzący kursy mistrzowskie przez liczne niemieckie oraz zagraniczne uniwersytety, akademie, wyższe szkoły muzyczne. W latach 1984-1998 był organistą w katolickim kościele św. Józefa w Memmingen w Bawarii. Występował na całym świecie jako organista, klawesynista, dyrygent, często zapraszany także jako wykonawca recitali inaugurujących nowe organy. Ma na swym koncie liczne prawykonania dedykowanych mu dzieł takich kompozytorów jak Jean Guillou, Enjott Schneider, Naji Hakim, Stephen Tharp, Christopher Tambling, Daniel Roth czy Colin Mawby.

Jego bogata kariera koncertowa zawiera również wykonania kompletów dzieł organowych Johanna Sebastiana Bacha, Maxa Regera oraz Oliviera Messiaena. Nagrywał także wielokrotnie dla renomowanych wytwórni płytowych. Jego nagrania na organach w kolońskiej katedrze należą do najbardziej cenionych w Europie.

Szczegóły

Data:
28 kwietnia 2017
Czas:
10:30 - 14:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Sala 404
Św. Tomasza 43
Kraków, Polska
+ Google Map