KONCERT BEZ PUBLICZNOŚCI
Retransmisja koncertów od 1 czerwca 2021 – AKADEMIA W SIECI

25 kwietnia
retransmisja 1 czerwca
KONCERT INAUGURACYJNY
Anna Dębowska-Jaroszek, Łukasz Dębski, Joanna Galon-Frant, Gajusz Kęska – fortepian

26 kwietnia
retransmisja 2 czerwca
Lutosławski Piano Duo
Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik – fortepian

27 kwietnia
retransmisja 3 czerwca
Vladyslav Borovych, Weronika Gardziel, Dominik Gilewski, Kinga Kaczmarczyk, Kaori Kato, Karolina Kisiak, Anna Łakomy, Monika Paluch, Monika Potoczek, ProKosz Piano Duo (Eryk Koszela, Yehuda Prokopowicz), Gabriela Ross,  Julian Stanny, Tang Xiao – fortepian

28 kwietnia
retransmisja 4 czerwca
Ireneusz Boczek, Sławomir Cierpik, Dominika Grzybacz, Monika Wilińska-Tarcholik – fortepian

29 kwietnia
retransmisja 5 czerwca
Chopin Piano Duo: Anna Boczar, Bartłomiej Kominek, Novi Piano Duo: Anna Wielgus, Grzegorz Nowak – fortepian

8 maja
retransmisja 6 czerwca
Monika Würsten – wiolonczela
Michał Dziad, Agnieszka Przemyk-Bryła – fortepian
Łukasz Borowicz – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie

11 maja
retransmisja 7 czerwca
KONCERT TOWARZYSZĄCY
Inna Fedori – sopran
Justyna Ołów – mezzosopran
Adrian Domarecki – tenor
Karol Skwara – bas
Maciej Pikulski, Lech Napierała – fortepian

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Szanowni Państwo, Drodzy Melomani,

co łączy 6 Brygadę Powietrznodesantową i Akademię Muzyczna w Krakowie? Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych „Duettissimo”!
W trudnych czasach pandemii rodzą się interesujące pomysły, a takim było zaproszenie do współpracy Klubu Garnizonowego w Krakowie, który dysponuje piękną salą koncertową. Tak więc dwa, wydawałoby się, odległe od siebie światy – armia i muzyka – połączyła nić porozumienia.
Tegoroczna, V edycja Festiwalu Duettissimo, z uwagi na zagrożenie epidemiczne odbywa się w okrojonej formie. Zamiast 19 koncertów, warsztatów, kursów w tym roku zapraszamy na 7 wydarzeń, z których 5 odbędzie się w Klubie Garnizonowym, jeden koncert w Sali Filharmonii Krakowskiej i – wyjątkowo w tym roku – Duettissimo zawita do… Warszawy, gdzie w Salach Redutowych Teatru Wielkiego i Opery Narodowej wykonane zostaną Liebeslieder Johannesa Brahmsa.
Czasy dziwne, czasy trudne…. Ale Muzyka jest i będzie. Życie artystyczne w salach koncertowych zamarło prawie całkowicie, Duettissimo również trafi do sieci. Od początku czerwca codziennie na stronie internetowej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz na kanale You Tube Festiwalu będzie można usłyszeć wszystkich tegorocznych wykonawców. Wśród nich Lutosławski Piano Duo, Chopin Piano Duo, Novi Piano Duo, Maciej Pikulski z Lechem Napierałą i inni.
Program V Edycji Duettissimo jest niezwykle interesujący. Poza wybitnymi i znanymi dziełami na duet fortepianowy Bacha, Mozarta, Debussy’ego czy Lutosławskiego będzie można usłyszeć dzieła równie piękne, aczkolwiek mniej znane i rzadko wykonywane. Usłyszymy utwory Gershwina, Zarębskiego czy okazyjnie możliwy do wysłuchania w całości Liebeslieder Brahmsa. Wisienką na torcie będzie Koncert na dwa fortepiany Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, wykonany w Filharmonii Krakowskiej przez Michała Dziada oraz Agnieszkę Przemyk-Bryłę z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.
Tegoroczny Festiwal odbywa się bez gwiazd zagranicznych. Niestety, koronawirus pozbawił nas możliwości spotkania publiczności z największymi tuzami światowej pianistyki na dwa fortepiany (lub cztery ręce). Mamy nadzieję nadrobić to w przyszłym, 2022 roku podczas VI Edycji Duettissimo. Przyszłoroczny Festiwal będzie wyjątkowy, ponieważ towarzyszyć mu będzie Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych. Mamy nadzieję na przyjazd wielu młodych zespołów, wschodzących gwiazd estradowych, dla których nasz krakowski konkurs będzie przepustką do wielkiej kariery.
Mam nadzieję, że to ostatni raz, kiedy zmuszeni jesteśmy  grać do pustych sal. Serdecznie zapraszamy na tegoroczne festiwalowe wydarzenia, a w kwietniu 2022 na VI Edycję Festiwalu Duettissimo  „na żywo”. Do zobaczenia!

dr hab. Bartłomiej Kominek, prof. AMKP
Dyrektor artystyczny