Show more options Hide more options


Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Elementi 8: EKRAN

8 March, 19:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Elementi to coroczne wydarzenie, w którym cała uwaga skoncentrowana jest na muzyce współczesnej: tworzonej, wykonywanej i interpretowanej tu i teraz. Ósma edycja, która odbędzie się od 6 do 8 marca 2020 roku w murach Akademii Muzycznej w Krakowie, obejmie między innymi dwudniową konferencję naukową, cztery koncerty muzyki nowej, wykłady i spotkania z zaproszonymi gośćmi. W tym roku hasłem przewodnim Elementi jest EKRAN – bierzemy zatem na warsztat wszystko to, co związane z multimedialnością i intermedialnością muzyki, z jej aspektem wizualnym, z twórczością filmową i sceniczną, komercyjną i artystyczną. Chcemy także zastanowić się nad znaczeniem muzyki w kontekście zachodzących obecnie przemian społecznych, kulturowych i rozwoju technologicznego.

Z roku na rok Elementi – konferencja i koncerty – stają się coraz bardziej wyrazistym punktem na mapie muzycznych wydarzeń nie tylko Krakowa, ale całej Polski. W zbliżającej się edycji wykłady wygłoszą teoretyk muzyki Krzysztof Szwajgier oraz muzykolog Jan Topolski, a także kompozytorzy: Joanna Bailie i Óscar Escudero. Na koncertach muzyki nowej tradycyjnie usłyszymy utwory młodych polskich kompozytorów, studentów i doktorantów Akademii Muzycznej w Krakowie. Ale nie tylko – tradycją stało się także sięganie po ważne i aktualne dzieła wybitnych, współczesnych twórców oraz zapraszanie znanych, profesjonalnych zespołów specjalizujących się w ich wykonawstwie. W tym roku duński Ensemble Current Resonance oraz krakowska Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble zagrają, między innymi, kompozycje Michaela Beila, Simona Steena-Andersena czy Alexandra Schuberta. Jeden z planowanych koncertów – zorganizowany w galerii 360° Hevre we współpracy z Wydziałem Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – przybierze nieco inny, bardziej performatywno-audiowizualny (a później być może swobodnie-imprezowy) charakter.

Karolina Dąbek


19:00 KONCERT 4
Sala Koncertowa
im. Prof. Krystyny Moszumańskiej-Nazar

Anna Zawadzka-Gołosz  Girare
Viacheslav Kyrylov  Zeitschaft
Xing Yu  Cursive Script
Bartłomiej Janas  Wygaszacz ekranu
Olgierd Juzala-Deprati  Ciaccona in G
Piotr Roemer  Marche éphémère
Janusz K. Korczak  Dichroizm
Simon Steen-Andersen  History of my instrument
Magdalena Długosz  ChiaroScuro

Studenci, doktoranci i absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie
soliści: Maciej Hałoń, Jakub Gucik, Adrian Nowak

http://elementi.amuz.krakow.pl/

wstęp wolny

Organizator:
Koło Naukowe Studentów Kompozycji
Koło Naukowe Studentów Teorii Muzyki

Details

Date:
8 March
Time:
19:00
Event Category:

Venue

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
ul. Św. Tomasza 43
Kraków,