Show more options Hide more options

Grants


Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Konkurs do projektu DAINA1 – rozstrzygnięty!

Decyzją komisji stypendialnej do polsko-litewskiego projektu badawczego DAINA1 pt. „Muzyka czasu przemian: wyraz wolności w polskiej i litewskiej muzyce przed i po 1989 roku” pod kierunkiem dr hab. Małgorzaty Janickiej-Słysz stypendium naukowe dla doktoranta otrzymuje mgr Dominika Micał, natomiast stypendium naukowe dla studenta zostaje przyznane dwóm osobom: Pani Zuzannie Daniec i Panu Marcinowi Słoninie, ze względu na osiągnięcie tej samej liczby punktów.

Gratulujemy zwycięskim kandydatom!


Konkurs na stypendium naukowe w projekcie badawczym DAINA 1

DOKTORANT                                              STUDENT

 


Prezentacja projektu DAINA 1 amerykańskim stypendystom Fundacji Fulbrighta

W dniu 31 lipca 2018 w Narodowym Centrum Nauki w Krakowie odbyła się (na zaproszenie Centrum) prezentacja projektu polsko-litewskiego DAINA 1 amerykańskim stypendystom Fundacji Fulbrighta, prowadzącym badania w Polsce. Przedstawione zostały najważniejsze założenia projektu, metodologia i obecny stan badań. Prezentacja spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony słuchaczy.

 


Z przyjemnością informujemy, że w wyniku rozstrzygnięcia konkursu na projekty polsko-litewskie DAINA 1, organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki, wniosek złożony przez Akademię Muzyczną w Krakowie został zakwalifikowany do finansowania, uzyskując wysoką – trzecią pozycję na liście rankingowej:
https://ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/2018-06-25-daina1.
Wnioskodawcą i kierownikiem projektu pt. Muzyka czasu przemian: wyraz wolności w polskiej i litewskiej muzyce przed i po 1989 roku jest dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, Prorektor ds. dydaktyki i nauki Akademii Muzycznej w Krakowie, reprezentująca Katedrę Teorii i Interpretacji Dzieła Muzycznego. Grant otrzymał 720 800 złotych finansowania. Litewskim partnerem i kierownikiem projektu jest dr Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė – profesor z Lietuvos muzikos ir teatro akademija (Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru) w Wilnie.

Serdecznie gratulujemy!