XXVI Międzynarodowy Festiwal Letnie Koncerty Organowe

20.06, godz. 19.30, Bazylika Mariacka,
Petra Veenswijk (Delft/Holandia)

PROGRAM:

Henri Constant Gabriel Pierné (1863-1937)
Trois Pièces op. 29
Prélude
Cantilène
Scherzando de Concert

Gaston Bélier (1863-1938)
Toccata

Henri Édouard Dallier (1849-1934)
Cinq Invocations
Stella matutina
O clemens! O pia!
Monstra te esse matrem
Pulchra ut luna
Electra ut sol

Henri Nibelle (1883-1963)
Preludium i fuga Salve Regina

Félix-Alexandre Guilmant (1837-1911)
I Sonata organowa d-moll op. 42
III. Final. Allegro assai


5.07, godz. 20.00, Bazylika OO. Paulinów “Na Skałce”,
Jerzy Dziubiński (Warszawa)

PROGRAM:

Anonim (XVII)
Taniec z Polski
Dobry taniec polski
Cantio polonica
Volta polonica
Wyrwany

Jakub Polak (ca.1545 – ca.1605)
Galliard in Es
Coranto in c
Galliard in F
Coranto in d
Branle de S. Nicolas

Louis-Nicolas Clérambault (1676–1749)
Suite du deuxième ton
Plein Jeu
Duo
Trio
Basse de cromorne
Flûtes
Récit de Nazard
Caprice sur les Grands Jeux

Nicolas de Grigny (1672-1703)
Messe pour Orgue
Récit de Tierce en taille

Johannes Brahms (1833-1897)
Opracowania chorałowe op. 122
nr 1, Mein Jesu, der du mich
nr 2, Herzliebster Jesu

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Fantazja i fuga g-moll BWV 5423


8.07, godz. 19.30, Bazylika Mariacka,
Fanxiu Shen (Pekin/Chiny)

PROGRAM:

Georg Muffat (1653-1704)
Toccata duodecima
Passacaglia

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Preludium fis-moll BuxWV 146

Girolamo Frescobaldi (1583-1643)
Toccata prima

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Schmücke dich, o liebe Seele BWV 654
Preludium i fuga a-moll BWV 543

César Franck (1822-1890)
Chorał a-moll FWV 40


12.07, godz. 20.00, Bazylika OO. Karmelitów “Na Piasku”,
Bogusław Grabowski (Gdańsk)

PROGRAM:

Caius Schmidtlein (Tabulatura Gdańska, 1591)
Phantasia quinti toni

Paul Siefert (1586-1666)
Fantasia a 3

Andrzej Rohaczewski (Tabulatura Pelplińska,
I poł. XVII)
Canzona a 4

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Kantata Herz und Mund und Tat und Leben BWV 147
Chorał Jesus bleibet meine Freude
Fantazja G-dur BWV 572

Jehan Alain (1911-1940)
Variations sur un thème de Clément Jannequin
Postlude pour l’office de complies
Litanies

Bogusław Grabowski (*1955)
Improwizacje


14.07, godz. 20.00, Bazylika OO. Paulinów “Na Skałce”,
Irena Wisełka-Cieślar (Łódź)

PROGRAM:

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Ein feste Burg ist unser Gott BuxWV 184

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Wer nur den lieben Gott lässt walten BWV 647

Johann Gottfried Walter (1684-1748)
Ein feste Burg ist unser Gott

Johann Sebastian Bach
Fantazja i fuga c-moll BWV 537
Partita O Gott du frommer Gott BWV 767
Fuga c-moll BWV 575
Preludium i fuga c-moll BWV 546


18.07, godz. 19.00, kościół Świętego Krzyża,
Ennio Cominetti (Varenna/Włochy)

PROGRAM:

Girolamo Frescobaldi (1583-1643)
Toccata seconda / II Libro
Bergamasca / Fiori Musicali
Toccata quinta sopra i pedali e senza / II Libro

Baldassare Galuppi (1706-1785)
Tre tempi di Sonata
Andante
Largo
Allegro

Johann Pachelbel (1653-1706)
Toccata in c

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Wie Schön leuchtet der Morgenstern BuxWV 223

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Fuga sopra il Magnificat BWV 733

Gaetano Valeri (1760-1822)
Sonata F-dur
Sonata C-dur
Sonata G-dur


27.07, godz. 20.00, Bazylika OO. Karmelitów “Na Piasku”,
Florian Pagitsch (Wiedeń/Austria)

PROGRAM:

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Preludium i fuga c-moll BWV 546
Allein Gott in der Höh’ sei Ehr BWV 664
O Lamm Gottes unschuldig BWV 656

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Andante F-dur KV 616

Ferenc Liszt (1811-1886)
Preludium i fuga B-A-C-H

Eugène Gigout (1844-1925)
Scherzo E-dur

Bonaventura Somma (1893-1960)
Toccata