­

Koncerty Orkiestr

 

24 października 2015 (sobota)
Lusławice, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Karol Kurpiński Wesele w Ojcowie

Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie
Balet Dworski Cracovia Danza
Maciej Tworek
dyrygent

____________________________

25 października 2015 (niedziela), godz. 18:00

Sala koncertowa, ul. św. Tomasza 43

Ch. L. Wilson Fanfare to the Stars
G. Duchnowski Scherzo
A.Piazzola Oblivion (arr. Robert Longfield) - solo obój
R. D. Standridge Pulse
J. van der Roost Spartacus
G. Richards The Maid of The Moor - solo flugelhorn
D. Elfman Batman (arr. Toshihiko Sahashi)
R. Hernandez El Cumbanchero (arr. Naohiro Iwai)

Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej w Krakowie
Jarosław Ignaszak
dyrygent

____________________________


04 listopada 2015 (środa), godz. 20:15

Bazylika Franciszkanów, Pl. Wszystkich Świętych
Koncert w ramach Dni Jana Pawła II "Świętość"

H.M. Górecki Kyrie op. 83, Totus Tuus op. 60
K. Penderecki Agnus Dei (wersja na orkiestrę smyczkową), Chaconne
R. Strauss Metamorphosen TrV 290

Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Zespół Wokalny Wydziału Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej
Paweł Przytocki
dyrygent

____________________________

22 listopada 2015 (niedziela) godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8
Soli Deo Gloria

Jan Sebastian Bach
I Suita orkiestrowa C-dur BWV 1066
Koncert d-moll na dwoje skrzypiec BWV 1043
Magnificat BWV 243

Studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie
Katarzyna Olszewska
skrzypce
Robert Bachara skrzypce
Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie
Sirkka-Lissa Kaakinen-Pilch
prowadzenie

____________________________


27 listopada 2015 (piątek) godz. 19:00
Kraków, Kościół św. Katarzyny, Augustiańska 7

Giuseppe Verdi Requiem

Katarzyna Oleś-Blacha
sopran
Agnieszka Rehlis mezzosopran
Tomasz Kuk tenor
Tomasz Konieczny bas-baryton
Chór "Feichtinum" oraz Zespół Wokalny Wydziału Wokalnego
Akademii Muzycznej im. F. Lipińskiego we Wrocławiu
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie
Rafał Jacek Delekta
dyrygent


28 listopada 2015 (sobota) godz. 18:00
Wrocław, Sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Zelwerowicza 7

Giuseppe Verdi Requiem

Katarzyna Oleś-Blacha
sopran
Agnieszka Rehlis mezzosopran
Tomasz Kuk tenor
Tomasz Konieczny bas-baryton
Chór "Feichtinum" oraz Zespół Wokalny Wydziału Wokalnego
Akademii Muzycznej im. F. Lipińskiego we Wrocławiu
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie
Rafał Jacek Delekta
dyrygent

____________________________


13 grudnia 2015 (niedziela) godz. 18:00
Kościół św. Marcina w Krakowie, ul. Grodzka 58

Noël!
W programie:
M.-A. Charpentier, M. Corrette, J. M. Molter, G. Sammartini, G. Ph. Telemann


Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie
Teresa Kamińska 
dyrygent

____________________________


19 grudnia 2015 (sobota) godz. 18:00
Filharmonia im. K. Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1

Arturo Márquez Conga del Fuego Nuero
J. Sibelius Koncert skrzypcowy d-moll op. 47
F. Mendelssohn IV Symfonia A-dur „Włoska” op. 90

Celina Kotz skrzypce (laureatka konkursu im. Eugenii Umińskiej)
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie
Jesus Medina
(Meksyk) dyrygent

____________________________

06 stycznia 2016 (środa)
Bazylika Mariacka, Plac Mariacki

Kolędy

BRAThANKI
Kapela Góralska
Chór i Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie
Maciej Tworek  
dyrygent

wstęp wolny

____________________________

17 stycznia 2016 (niedziela) godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

Georg Philipp Telemann
Hamburger "Ebb und Fluth" TWV 55: C 3 (Wassermusik)
Koncert D-dur na trąbkę i skrzypce TWV 53: D 5
Koncert G-dur na altówkę TWV 51:G9
Ouverture Tragi-Comique TWV 55: D 22

Paulina Woś skrzypce barokowe
Elżbieta Stonoga (AM Wrocław) altówka barokowa
Tomasz Ślusarczyk trąbka barokowa
Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie
Zbigniew Pilch
prowadzenie

____________________________

21 stycznia 2016 (czwartek) godz. 19:00
Sala koncertowa, ul. św. Tomasza 43

Big Band Akademii Muzycznej w Krakowie
Wojciech Groborz
prowadzenie

____________________________

23 stycznia 2016 (sobota) godz. 18:00
Sala koncertowa, ul. św. Tomasza 43

D. Holsinger Ballet Sacre
N. Hess East coast pictures
J. Barnes Incantancion and dance
B. Appertmont Colours (solo puzon)
G.Ney Rosauro Concerto for timpani and orchestra

Karolina Zielińska  perkusja
Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej w Krakowie
Will Sanders 
prowadzenie

____________________________

21 lutego 2016 (niedziela) godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

M. Karłowicz Serenade op. 2
Kamal Sabri Koncert na sarangi i orkiestrę kameralną (światowa premiera)
W. A. Mozart Koncert waltorniowy Es-dur

Adam Weber waltornia
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie
Jurek Dybał
dyrygent

____________________________

28 lutego 2016 (niedziela) godz. 18:00
Filharmonia im. K. Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1

Koncert Profesorski
- program w przygotowaniu

Liana Isakadze skrzypce
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie
Paweł Kotla
dyrygent

____________________________

06 marca 2016 (niedziela) godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8
Inauguracja 21. Dni Bachowskich

- program w przygotowaniu

Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie
Andrzej Zawisza
prowadzenie

____________________________

16 marca 2016 (środa) godz. 19:00
Filharmonia im. K. Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1

L. Grøndahl Koncert na puzon i orkiestrę
J. Sibelius Lunatour
A. Dvořák VII Symfonia d-moll „Londyńska” op. 70

Wojciech Prokopowicz puzon
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie
Patrycja Pieczara
dyrygent

____________________________

16 kwietnia 2016 (sobota) godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

Jan Sebastian Bach Trauerode BWV 198

Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie
Joshua Rifkin
dyrygent

____________________________

17 kwietnia 2016 (niedziela) godz. 18:00
Sala Koncertowa, ul. św. Tomasza 43

Koncert licencjacki studentów dyrygentury
- program w przygotowaniu

Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie
Aleksandra Kulik, Krzysztof Madziar
dyrygenci

____________________________


23 kwietnia 2016 (sobota), godz. 18:00
Sala koncertowa, ul. św. Tomasza 43

W programie utwory J. Mackey’a, G. Duchnowskiego, J. Williams’a, V. Cosmy, A. Reeda

Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej w Krakowie
Jarosław Ignaszak
dyrygent

____________________________


24 kwietnia 2016 (niedziela) godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

K. Penderecki Sinfonietta nr 3
B. Bartok Divertimento
M. Negrey ...

Kwartet DAFO
Łukasz Długosz
flet
Agata Kielar-Długosz flet

Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie
Krzysztof Penderecki
dyrygent
Maciej Tworek dyrygent

____________________________

08 maja 2016 (niedziela) godz. 18:00
Filharmonia im. K. Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1

B. Bartok Koncert na altówkę i orkiestrę op. posth.
P. Czajkowski V Symfonia e-moll op. 64

Jan Snakowski altówka
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie
Marek Pijarowski
dyrygent

____________________________

14 / 21 maja 2016 (sobota) godz. 19:00
Koncert finałowy Festiwalu Nauki

Joseph Haydn Koncert wiolonczelowy C-dur

- program w przygotowaniu

Monika Krasicka wiolonczela
Orkiestra kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie
Sir Neville Marriner
dyrygent

wstęp wolny

____________________________

24 maja 2016 (wtorek) godz. 19:00
Sala koncertowa, ul. św. Tomasza 43

Big Band Akademii Muzycznej w Krakowie
Wojciech Groborz
prowadzenie



* Bilety w cenie 30(N) i 15(U) do nabycia w miejscach koncertów
Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji
(nie dotyczy koncertu 27.11.2015)