­

Koncerty

2013 - 2014

Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie


10 listopada 2013 (niedziela), godz. 18:00
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1

J. Haydn Symfonia D-dur op. 96 („Cud”)
L. van Beethoven II Symfonia D-dur op. 36

Neville Mariner
dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

27 listopada 2013 (środa), godz. 19:00

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1

K. Penderecki  Polimorfia
           Powiało na mnie morze snów… Pieśni zadumy i nostalgii
           na sopran, mezzosopran, baryton, chór i orkistrę

Wioletta Chodowicz
 sopran
Agnieszka Rehlis  mezzosopran
Mariusz Godlewski  baryton
Krzysztof Penderecki, Maciej Tworek  dyrygenci
Chór i Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie
Chór Mieszany Katedry Wawelskiej


_________

21 / 22 grudnia 2013 (sobota / niedziela)
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1

II Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy
Przesłuchania etapu finałowego
Koncerty wiolonczelowe: Elgar, Schumann, Penderecki

22 grudnia 2013, godz. 18:00
Koncert finałowy

Adam Klocek
  dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

2 marca 2014 (niedziela), godz. 18:00
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1

F. Mendelssohn Uwertura koncertowa Hebrydy
K. A. Hartmann Koncert skrzypcowy
R. Strauss Don Kichot op. 35

Piotr Tarcholik  skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka altówka
Zdzisław Łapiński  wiolonczela
Alexander Liebreich  dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

10 kwietnia 2014 (czwartek), godz. 19:00
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1

S. Barber Adagio na smyczki op. 11
B. Bartok III Koncert fortepianowy E-dur
J. Brahms III Symfonia F-dur op. 90 („Heroiczna”)

Alicja Oktabska 
fortepian
Paweł Przytocki  dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

maj 2014
Opera Krakowska, ul. Lubicz
Spektakl operowy

Studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie
Rafał Jacek Delekta
  dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

11 maja 2014 (niedziela), godz. 18:00
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1

M. Glinka, Uwertura do opery Rusłan i Ludmiła
A. Głazunow Koncert skrzypcowy a-moll op. 82
L. van Beethoven IV Symfonia B-dur op. 60

Jerzy Maksymiuk  dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

18 maja 2014 (niedziela), godz. 18:00
Sala koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie, ul. św. Tomasza 43

Program w przygotowaniu

Paweł Kapuła dyrygent
Martyna Kosecka dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie



Bilety w cenie 20(N) i 10(U) do nabycia w miejscach koncertów
Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji

________________________________________________________________

ORKIESTRA KAMERALNA AKADEMII MUZYCZNEJ W KRAKOWIE


05 listopada 2013 (wtorek), godz. 19:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

W. Lutosławski Uwertura na smyczki ; Muzyka żałobna
H. M. Górecki Koncert fortepianowy
A. Panufnik Koncert skrzypcowy
W. Kilar Orawa

Paweł Kubica
  fortepian
Janusz Wawrowski skrzypce
Maciej Tworek  dyrygent
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

26 listopada 2013 (wtorek), godz. 19:00
Galeria Sztuki XIX w Sukiennicach, Rynek Główny 1

Z. Bujarski Concerto notturno
H. M. Górecki Małe requiem dla pewnej Polki
K. Penderecki Epitafium in memoriam Artura Malawskiego ; Partita

Kaja Danczowska  skrzypce
Elżbieta Stefańska  klawesyn
Stanisław Krawczyński  dyrygent
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

12 stycznia 2014 (niedziela), godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

D. Szostakowicz I Koncert fortepianowy 
                            na fortepian, trąbkę i orkiestrę kameralną op. 35
I.Strawiński  Apollon musagéte

Sabina Cebula  fortepian
Robert Kabara  dyrygent
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

09 marca 2014 (niedziela), godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

W. A. Mozart Koncerty fortepianowe:
G-dur KV 453, d-moll KV 466, Es-dur KV 482

Paul Badura-Skoda  dyrygent
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej wKrakowie

_________

11-13 kwietnia 2014
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

V Międzynarodowy Konkurs Fletowy
W. A. Mozart Rondo D-dur KV 184
K. Penderecki Koncert fletowy
Przesłuchania etapu finałowego

Koncert finałowy
laureaci konkursu - soliści
Maciej Tworek  dyrygent
Orkiestra kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

14 maja 2014 (środa), godz. 19:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

S. Barber Adagio na smyczki op. 11
J. Francaix Koncert klarnetowy
L. van Beethoven VIII Symfonia F-dur op. 93

Agnieszka Dąbrowska  klarnet
Maciej Tworek  dyrygent
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie


Bilety w cenie 20(N) i 10(U) do nabycia w miejscach koncertów
Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji

(koncert w dniu 26.11.2013 bez wstępu wolnego dla studentów i uczniów)

________________________________________________________________

ORKIESTRA BAROKOWA AKADEMII MUZYCZNEJ W KRAKOWIE


27 października 2013 (niedziela), godz. 12:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

Antonio Vivaldi
Sinfonia i aria Costanzy Ombre vane z opery Griselda RV 718
Ostro picta, armata spina RV 642

Georg Philipp Telemann
Suite a-moll TWV 55:a2
Ouverture, Les Plaisirs, Air à l’Italien, Menuett I&II, Réjouissance, Passpied I&II, Polonaise

Johann Sebastian Bach
Kantate Jauchzett Gott in allen Landen BWV51
Aria, Recitativo, Aria, Chorale, Aria (Alleluja)

Joanna Radziszewska  sopran
Michaela Koudelková 
flet prosty
Marian Magiera 
trąbka barokowa
Andrzej Zawisza  klawesyn, prowadzenie
Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

17 listopada 2013 (niedziela), godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

Barokowa toplista – muzyka taneczna
W programie: Georg Muffat, Henry Purcell,
Jean-Philippe Rameau, Johann Sebastian Bach – suity orkiestrowe

Teresa Piech  prowadzenie
Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

19 stycznia 2014 (niedziela), godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

Barokowa toplista – Vivaldi
W programie: Antonia Vivaldiego koncerty skrzypcowe, wiolonczelowe i fletowe

Teresa Piech  prowadzenie
Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

28 lutego 2014 (niedziela), godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

J. S. Bach Tilge, höchster, meine Sünden (BWV 1083)

Joshua Rifkin  prowadzenie
Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

30 marca 2014 (niedziela), godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

Koncert w ramach 19. DNI BACHOWSKICH
W programie utwory C.P.E. Bacha

Zbigniew Pilch  prowadzenie
Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie

_________

11 maja 2013 (niedziela), godz. 18:00
Aula Florianka, ul. Basztowa 8

W.A.Mozart
Adagio i Fuga c-moll KV 546
Serenata notturna D-dur KV 239
Eina Kleine Nachtmusik KV 525

Tomasz Sobaniec
  kotły
Zbigniew Pilch  prowadzenie
Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie


Bilety w cenie 20(N) i 10(U) do nabycia w miejscach koncertów
Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji